wtorek, 28 października 2014

L'autunno

Nadejście pierwszych dni w okolicach zera stopni Celsjusza uświadomiło mi, że nie będę blogową bohaterką. Bardzo chciałabym, żeby zdjęcia były na tle złocisto-czerwonych drzew w Ogrodzie Saskim, jednak drapiące gardło i skostniałe palce sprowadzają mnie na ziemię...Podziwiajcie zatem moją wspaniałą klatkę schodową;)
Przy okazji utwierdza mnie to w przekonaniu, że chciałabym znaleźć się we Włoszech na krótszy lub i dłuższy czas w moim życiu. Dlatego jesienne wieczory spędzam ostatnio 'przykryta' tonami notatek z włoskiego, którego uczyłam się w liceum. Szczególnie polecam Wam aplikację Duolingo. Ułatwia ona komunikatywne opanowanie języka (jest ich sporo do wyboru), jest w niej wiele ćwiczeń na mówienie i słuchanie. Łączy się to z teorią coacha Mateusza Grzesiaka, że trzeba opanować 1000 podstawowych słów w danym języku i jak najbardziej się z nim osłuchać, a znajomość gramatyki i konstrukcji zdaniowych przyjdzie sama:)
Buziaki ♥
Alohamarii
ENG ↓↓↓↓↓


sweter  / sweater - H&M
spódnica / skirt - American Eagle Outfitters
buty / shoes - New Look
torebka / bag - prezent / gift
zakolanówki / knee highs - New Yorker

ENG
First cold days made me realized that I'm not gonna be a blogger hero. I wish I could make photos in the Saxon Garden, all gold&red now, typically for the Polish autumn. But my sore throat and freezed hands bring me down...So you can see how my astonishing staircase looks like;)
By the way it confirms my belief that someday I want to spend a few years (or more, maybe lifetime?) in Italy. So during long, autumn evenings I take a cup of tea and study Italian again. The app Duolingo is really useful, cause it makes you listen and talk a lot. Check it out, works for many languages!
Kisses♥
Alohamarii

5 komentarzy:

 1. I tak zdjęcia są piękne! :) Ja też wolałabym się wygrzewać na Wyspach Greckich.;)
  http://mina-doimika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. kochana, zdrowiej :) wyglądasz pięknie i urzekająco :)

  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna filcowa kopertówka :). szybko wracaj do zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie. :) Życzę dużo zdrowia i ciepełka, które mi również by się udało, bo raczej nie przepadam za zimnymi temperaturami, ale co poradzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna jak zwykle! :)
  Ps. Widzę, że prezent się podoba :*
  S.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o merytoryczne komentarze, a nie te składające się z kopiuj-wklej, bo na co komu takie nieszczere opinie? :)
Możecie zostawiać adresy swoich blogów, chętnie Was odwiedzimy :)