czwartek, 23 października 2014

Halloween

Hej!
Święto Halloween, które znamy głównie z amerykańskich filmów, nadal jest uznawane w Polsce za coś nieodpowiedniego, naruszającego polską tradycję. Ja zupełnie się z tym nie zgadzam. Jestem zdania, że od refleksji, spokoju i rodzinnych pielgrzymek po cmentarzach mamy 1. listopada. 
Tak jak wigilia Bożego Narodzenia jest dniem, w którym śpiewamy kolędy, ubieramy choinkę i otwieramy prezenty, tak i wigilia Święta Zmarłych może sprawić nam trochę radości. 
Za czasów, kiedy chodziłam jeszcze do szkoły, obchodzenie Halloween było czymś, o czym nie wolno było mówić. Pamiętam, jak z koleżanką z gimnazjum (a było to 10 lat temu!) urządziłyśmy u niej mini imprezę - dekoracje, jedzenie, oglądanie horrorów. A potem pomyślałyśmy, że przejdziemy się po bloku, w którym mieszkała i zobaczymy, czy któryś z sąsiadów da nam cukierka :) Nigdy nie zapomnę reakcji pierwszej osoby, która otworzyła nam drzwi. Facet najpierw zwyzywał nas od zamerykanizowanych gnojków, a potem... rzucił w nas żelazkiem. Uciekłyśmy do domu i miałyśmy dosyć całej zabawy ;)
Na szczęście ludzie zaczynają rozumieć ile frajdy może sprawiać takie święto zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Myślę, że nasze konserwatywne społeczeństwo, prędzej czy później, pozwoli sobie na odrobinę luzu i dystansu :)
A teraz pozostawiam Was z garścią halloween'owych inspiracji. Które z nich powtórzycie? Ja nastawiam się na komiksowy make up, mega mi się spodobał!
Buziaki, 
Wasza wiecznie-chora-Ettelienne.


  


 
 


źródło zdjęć: http://pinterest.com, http://google.com, http://tumblr.com, http://zszywka.pl

3 komentarze:

  1. świetny post, klika razy mną wzdrygnęło :P

    http://classylicious.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. niektóre stylizacje są aż przerażające, choć przecież o to właśnie chodzi:) Jak wrażenia po zderzeniu z żelazkiem "amerykański gnojku" hahahah :D Udanego straszenia jeśli się wybierasz :):*

    http://teskniewh0j.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o merytoryczne komentarze, a nie te składające się z kopiuj-wklej, bo na co komu takie nieszczere opinie? :)
Możecie zostawiać adresy swoich blogów, chętnie Was odwiedzimy :)