sobota, 16 sierpnia 2014

5 najpiękniejszych* hoteli, które warto odwiedzić

*moje subiektywne zdanie, bazujące na wyglądzie i standardach danego obiektu :)


Hej!
Właśnie wróciłyśmy z Asią z Sopotu- jeśli obserwujecie nas na Instagramie, to na pewno wiecie :) Mieszkałyśmy w malutkim pokoju w akademiku, 25 minut od centrum miasta, ale... wcale nie narzekałyśmy (no dobra, raz, jak nas złapała ulewa). Najważniejsze było dla nas to, że było tanio, miałyśmy gdzie spać, umyć się i zjeść, a do tego do plaży miałyśmy 7 minut spacerkiem. Któregoś dnia, przechodząc przez długi korytarz spod prysznica do naszego pokoju, moją głowę nawiedziła myśl "jakby to było, gdybyśmy mogły spać w najlepszym hotelu w mieście?". Efektem tych rozmyślań jest dzisiejszy post :)
Zabieram Was, moi drodzy, do świata luksusu, pięknych wnętrz i niesamowitych widoków! Przygotowałam opis 5 najpiękniejszych hoteli, które kiedyś odwiedzę! Ta lista z czasem się rozrośnie, ale ta piątka jest na początek :)

1. Faena Hotel
Faena Hotel & Uniwerse, Martha Salotti 445, Dique 2, Puerto Madero Este, Buenos Aires, Argentyna

Hotel ten powstał w roku 2004, według projektu architekta Philippe Starck'a. Wnętrze zostało urządzone w stylu modern romantic- wspaniała kolorystyka zapewnia intymny i romantyczny nastrój, a idealnie zaplanowane oświetlenie dopełnia cały obraz luksusu jak z bajki. Myślę, że to idealne miejsce na wyjazd we dwoje :)


 
2.  Fresh Hotel
Fresh Hotel, 26 Sophocleus Street, 10552 Ateny, Grecja

Tutaj mamy coś zupełnie odmiennego- minimalizm, nowoczesny design, mocne kontrastowe kolory, wysokie sufity i mnóstwo przestrzeni. Hotel ten został zaprojektowany przez biuro Zeppos-Georgiadi + Associates i powstał w roku 2004. Mi bardziej kojarzy się ze stylem imprezowym niż stricte wypoczynkowym, więc pewnie wybrałabym się do niego, żeby wybawić się za wszystkie czasy :) 
3. The Chedi Muscat
The Chedi Muscat, North Ghubra 232, Way 3215, Street 46, 133 Maskat, Oman

Tutaj może zacznę od samego opisu Państwa jakim jest Oman. Nie ma co wyważać otwartych drzwi, więc po prostu wkleję to, co mówi nam Wikipedia: "OmanSułtanat Omanu– państwo w Azji, leżące na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Graniczy z Zjednoczonymi Emiratami ArabskimiArabią Saudyjską i Jemenem. Stolica mieści się w mieście Maskat. Oman należy do Ligi Państw Arabskich."
Hotel The Chedi Muscat został zbudowany w roku 2002 według projektu Jean-Michel Gathy/Denniston International Architects & Planners. Tutaj możemy zapoznać się z tradycyjnym omańskim stylem. Luksus, piękne widoki i poznawanie nowych kultur- czego chcieć więcej!

4. Puro Hotel
Puro Hotel, Monte Negro 12, 07012 Palma de Mallorca, Hiszpania

Hotel powstał w roku 2004 według projektu Álvaro Planchuelo. Tutaj możemy zapoznać się z mieszanką stylu egzotycznego ze stylem nowoczesnym. Czy widzicie te palmy i basen? Wskoczyłabym od razu!
 
 5. The Lalu
The Lalu Hotel, 142 Jungshing Road, Yuchr Shiang Nantou, Tajwan

Ostatni hotel (co nie znaczy, że najgorszy!) powstał 11 lat temu według projektu Kerry Hill Architects. Tutaj znów możemy znaleźć połączenie minimalizmu z luksusem, natury z nowoczesnymi, ciężkimi fakturami, których nie powstydziłby się loft na przedmieściach, przestrzeni z intymnością. Piękne miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć od codziennej gonitwy i poczuć melancholijny, ale pozytywny nastrój.


źródło: www.thelalu.com.tw, www.ghmhotels.com, www.freshhotel.gr, www.purohotel.com, www.faenahotelanduniverse.com, "Cool design hotels" Macarena San Martin, Tripadvisor, Wikipedia, Google.

Mam nadzieję, że Wam również spodobały się moje typy. Eh, i pomyśleć, że zaraz jesień, a potem zima... Chyba najwyższy czas poszukać tanich lotów ;)
Buziaki!
Ettelienne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosimy o merytoryczne komentarze, a nie te składające się z kopiuj-wklej, bo na co komu takie nieszczere opinie? :)
Możecie zostawiać adresy swoich blogów, chętnie Was odwiedzimy :)