środa, 9 października 2013

Sport to zdrowie!

Hej!
Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Tańczę, chodzę na fitness, ćwiczę na siłowni, a jak jest ciepło to jeżdżę na rowerze, na rolkach, biegam po parku... Każda taka aktywność sprawia mi dużo radości :)
Właśnie wróciłam ze stretchingu - wszystko mnie boli, ale satysfakcja po wykonaniu wszystkich ćwiczeń jest ogromna.
Chciałabym przedstawić Wam moje ulubione formy zajęć grupowych, zdjęcia pochodzą z klubu Pure: http://jatomifitness.pl/pl

ZUMBA:
"To zainspirowane rytmami latynoskimi niesamowite połączenie tańca i fitness. ZUMBA jest łatwa dla wszystkich. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę super imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Zumba jest znakomita dla umysłu, duszy i ciała a przede wszystkim... uzależnia! Na tych zajęciach wypocicie się, spalicie mnóstwo kalorii, poprawicie koordynację ruchową, nabierzecie pewności siebie i wyzwolicie endorfiny – hormony szczęścia." - tak mówią trenerzy z fitness klubu Pure, w którym aktualnie ćwiczę, a niegdyś miałam okazję pracować :)


ABT:
"ABT (ang. abdominal, buttocks, thighs – brzuch, pośladki, uda). To forma aerobiku, która ma na celu wzmocnić i ujędrnić dolne partie ciała. Regularne ćwiczenia zapewnią zgrabną sylwetkę,  jędrne uda i pośladki, płaski brzuch oraz przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej. "- ćwiczenia są naprawdę intensywne, momentami nie daję rady, ale instruktor zawsze szybko mnie motywuje :) Zakwasy gwarantowane!


JOGA:
Myślę, że wszystkim dobrze znana. Polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas, bądź na płynnym przechodzeniu z pozycji do pozycji. Naprawdę można się odprężyć po ciężkim dniu :)


STRETCHING:
Czyli rozciąganie naszych mięśni :) Wygląda banalnie, ale wymaga sporych pokładów cierpliwości i wytrwałości. Ja zazwyczaj ćwiczę stretching w domu, ale to nie to samo, co z trenerem, tak jak dzisiaj :)


TRX:
Tutaj akurat wolę indywidualnie ćwiczyć niż w grupie, wtedy mogę się bardziej skupić. TRX to system ćwiczeń wykonywanych z obciążeniem własnego ciała z użyciem specjalnych taśm. System ten został opracowany na potrzeby elitarnej jednostki wojskowej USA. Ćwiczeń jest sporo- co trener, to inny zestaw ćwiczeń, zawsze uczę się czegoś nowego.


A Wy uprawiacie sport?
Dbacie o swoje zdrowie? 

1 komentarz:

Prosimy o merytoryczne komentarze, a nie te składające się z kopiuj-wklej, bo na co komu takie nieszczere opinie? :)
Możecie zostawiać adresy swoich blogów, chętnie Was odwiedzimy :)